טרקר - טיולים בארץ ובעולם

קטמנדו - מדריך טרקר

תמונות מקטמנדו

שור שיכור (2001) קטמנדו (2001) Kathmandu קטמנדו (2001) Kathmandu קטמנדו (2001) Kathmandu בריכת המלכה (2001) Rani Pokhari רופא שיניים (2001) מוכר תבלינים (2001) כיכר דורבר (2001) Durbar Square בובות דורגה (2001) Durga Puppets סדהו (2001) Sadhu קטמנדו (2001) Kathmandu קטמנדו (2001) Kathmandu

(Kathmandu)

קטמנדו, בירת ממלכת נפאל, שוכנת בעמק רחב ידיים המסתתר מאחורי שרשרת הרים הסובבים אותו. למרות הדימוי הרומנטי שיש לרבים על קטמנדו, המבקר בה נתקל בעיר של ניגודים - מצד אחד צבעוניות שמחה, אך מצד שני יש חלקים מאד עניים.

ההגעה אל קטמנדו

שדה התעופה הבינלאומי של נפאל נמצא בקטמנדו, ולכאן מגיעים רוב המטיילים בתחילת טיולם בנפאל.


הצג מפה גדולה יותר

מלונות בקטמנדו

ככל שתבצעו הזמנת מלון בקטמנדו מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בקטמנדו באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

טאמל - Thamel

האזור בו משתכנים רוב התרמילאים בעת שהותם בעיר קטמנדו נקרא טאמל (Thamel). זהו רחוב סואן ומלא בכל טוב, המבודד למעשה את המטיילים מן הפנים הפחות צבעוניות של העיר. האזור מרוכז סביב רחוב ארוך בו ניתן למצוא כל מה שמטייל צריך.

ישראלים ירגישו בטאמל כמו בבית - עם סוכניות נסיעות כמו "סוכנות סוויסה", מסעדת "נרגילה" ובית חב"ד.

כיכר דורבר - Durbar Square

כיכרות בשם זהה נמצאות בערים שונות בנפאל. משמעות המילה דורבר בנפאלית היא "ארמון", והשם רומז על כך שהכיכר היא בעצם הרחבה שלפני הארמון. במקרה של כיכר דורבר של קטמנדו, הארמון בו מדובר הוא ארמון המלוכה הישן ששמו הנומאן דהוקה (Hanuman Dhoka) בו חיה משפחת המלוכה של נפאל עד לפני כמאה שנה, עת הועבר הארמון המלכותי למיקום חדש.

בכיכר נמצאים מקדשים רבים, שהעתיקים בינהם נבנו במאה ה-12. החשוב בינהם הוא בניין בשם קומארי באהאל (Kumari Bahal) בו גרה ילדה קטנה הנבחרת מבין ילדות נפאל בכל פעם שהקודמת מגיעה לבגרות. ילדה זו היא אלת החיים של העיר. רוב הבניין סגור, ותיירים מורשים להיכנס רק לרחבה שבכניסה לבניין, לשם משקיפה מרפסת אליה מגיעה הקומארי מדי פעם כדי לנפנף למעריציה. הצילום בבית הקומארי אסור בהחלט.

הכיכר מלאה פעילות ערה כל היום, ותיירים מתערבבים בה עם רוכלים ו-"קדושים" (Sadhu) לבושים בגדים צבעוניים המוכנים להצטלם עם כל תייר תמורת סכום סמלי.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1979 על כיכר דורבר כעל אתר מורשת עולמית.

בריכת המלכה - Ranipokhari

בריכת המלכה (Ranipokhari) נבנתה בשנת 1671 על ידי המלך פרטאפ מאלה (Pratap Malla) שרצה לנחם את מלכתו על מותו ללא עת של בנם הצעיר. המקום קיבל במהירות מוניטין של רדוף שדים.

במרכז הבריכה, בסופו של גשר ארוך, נמצא מקדש המוקדש לאל שיווה. המקדש פתוח רק פעם בשנה בזמן פסטיבל טיהר (Tihar Festival) באוקטובר.


כיצד מגיעים

בריכת המלכה נמצאת במרכז קטמנדו, במרחק של כ-10 עד 15 דקות הליכה מכיכר דורבר. במפה המצורפת מופיע מסלול ההליכה מן הכיכר אל הבריכה:


הצג מפה גדולה יותר

(עדכון אחרון: מרץ 2012)

אהבת את הדף על קטמנדו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.