טרקר - טיולים בארץ ובעולם

קן (נורמנדי) - מדריך טרקר

תמונות מקן (נורמנדי)

קבר הקיסרית מתילדה - כנסיית השילוש הקדוש - קן העיר העתיקה - קן, נורמנדי טירת ויליאם הכובש - קן, נורמנדי כנסיית פייר הקדוש - קן, נורמנדי מנזר הגברים - קן, נורמנדי Abbaye-aux-Hommes קבר ויליאם הכובש - מנזר הגברים, קן כנסיית סנט-אטיין - קן מנזר הגברים - קן כנסיית סנט-סטפן - קן מוזיאון מלחמת העולם השנייה - קן מוזיאון הפלישה לנורמנדי

(Caen)

העיר קן (Caen - לא להתבלבל עם העיר המפורסת קאן בדרום צרפת בה מתקיים פסטיבל הסרטים ששמה מאויית Cannes) היא בירת חבל נורמנדי תחתית (Basse-Normandie) שבצפון צרפת, והיא לקחה חלק משמעותי באירועים ההיסטוריים הרבים שפקדו את האיזור. קן הייתה כפר קטן על מפגש הנהרות ארן (Orne) ואודו (Odon) כשוויליאם הדוכס של נורמנדי החליט בשנת 1061 לבנות שני מנזרים בעיר. כשהפך ויליאם למלך אנגליה (ויליאם הכובש או כפי שהיה ידוע בהתחלה ויליאם הממזר) הוא בחר בעיר קן בתור מגוריו הקבועים, ובנה בה טירה. אירוע זה סימן את תחילתה של תקופת שגשוג ארוכה בעיר.

בתקופת המהפכה הצרפתית הייתה קן המקום ממנו יצאה שרלוט קורדיי (Charlotte Corday) אל פריז בכדי לרצוח את ז'אן פול מרה (Jean-Paul Marat) בשנת 1793, אירוע מרכזי בתולדות המהפכה הצרפתית.

בזמן מלחמת העולם השנייה פלשו כוחות בעלות הברית אל צרפת במה שנקרא "הפלישה לנורמנדי" או "D-Day". במהלך הפלישה מעל 70% מבנייני העיר נהרסו.

מלונות בקן (נורמנדי)

ככל שתבצעו הזמנת מלון בקן (נורמנדי) מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בקן (נורמנדי) באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מנזר הנשים - כנסיית השילוש הקדוש

כנסיית השילוש הקדוש (La Trinite) הייתה חלק מתוך מנזר הנשים (Abbaye aux Dames) שהוקם על ידי המלכה מתילדה בשנים 1063-1065, מיד לאחר שבעלה ויליאם הכובש החל בהקמת מנזר הגברים (Abbaye aux Hommes). המבנים הוקמו בכדי למחול על חטאי הזוג המלכותי, מאחר ומתילדה וויליאם היו קרובי משפחה, ולכן נישאו ללא ברכת האפיפיור.

מלאכת הבנייה המשיכה במאה ה-12 אך במאה ה-18 הכנסייה נבנתה מחדש מן היסוד, וחזית הכנסייה הושלמה במאה ה-19.

בתוך הכניסה ניתן למצוא לוח שיש שחור המסמן את מקום קבורתה של המלכה מתילדה.


הכניסה לכנסייה חופשית.

מנזר הגברים

מנזר הגברים (Abbaye aux Hommes) הוקמה על ידי ויליאם הכובש מלך אנגליה בשנת 1061, אך מאוחר יותר נבנה שנית מן היסוד במאה ה-18. בתוך מבנה הכנסייה ניתן למצוא את קברו של ויליאם הכובש.


הכניסה לכנסייה חופשית.

מוזיאון מלחמת העולם השנייה - The Peace Memorial

מוזיאון מלחמת העולם השנייה של העיר קן (Le Memorial de Caen) הוא אולי המוזיאון המקיף ביותר בצרפת לנושא זה. המוזיאון עצמו גדול מאד, והסיור בו יכול להיות מתיש, ולכן כדאי להקדיש לו לפחות חצי יום. תחילת הסיור מובילה אותך במורד לולייני היורד (בצורה סמלית) אל תוך איימת המלחמה, המתחילה בסיום מלחמת העולם הראשונה (1918), דרך המיתון הגדול וכשלון השלום.

הסיור ממשיך דרך הימים החשוכים של צרפת, כולל שיתוף הפעולה עם הנאצים והמחתרת הצרפתית. משם ממשיך הסיור אל הפלישה לנורמנדי.

המוזיאון כולל גם את תקופת המלחמה הקרה, כולל מטוס מיג 21 מקורי ופצצת מימן המוצגים בו.

במוזיאון ניתן למצוא מוצגים רבים וסרטים רבים המציגים את החלקים השונים של המלחמה. עם זאת, חלק גדול מן ההסברים אינם מופיעים באנגלית, מה שמקשה את הסיור ללא ספר הדרכה מסודר.

המוזיאון הוקם במקום בו עמדה המפקדה של הצבא הגרמני בתקופת הפלישה לנורמנדי.


מבוגר: 16 אירו
ילד: 15 אירו


כל הימים: 09:00-19:00.
נוב'-דצמ': 09:30-18:00 (סגור יום ב').
הקופה נסגרת שעה וחצי לפני סגירת המוזיאון.


02-31060644


מידע נוסף ניתן למצוא באתר מוזיאון מלחמת העולם השנייה

כיצד מגיעים

למי שמגיע אל קן באמצעות כביש A13 מפריז או כביש A84, עוקפים את קן מצפון על כביש הטבעת (Peripherique nord) עד יציאה מספר 7. באוטובוס ניתן לקחת את קו מספר 2 ממרכז העיר.

כנסיית פטרוס הקדוש - Saint-Pierre Church

כנסיית פטרוס הקדוש (eglise Saint-Pierre) ממוקמת במרכזה של העיר קן, אך היא אינה מפורסמת כמו שתי הכנסיות הידיעות של העיר (מנזר הגברים ומנזר הנשים). הכנסייה נבנתה בין המאות ה-13 וה-16, אך הצריח הגותי שלה (מן המאה ה-14) נהרס בזמן הפלישה לנורמנדי ב-1944, ונבנה מחדש. בין השנים 2004 ל-2006 עברה הכנסיה שיפוץ מאסיבי בכדי לעצור את נזקי המים וזיהום האוויר.

הכנסייה, שנבנתה בסגנון משולב גותי ורנסאנס צרפתי, מרשימה מאוד בקישוטים הסבוכים המעטרים אותה, במיוחד בנטיפי האבן המעטרים את החלק שמאחורי המזבח, ובחלון הצבעוני הגדול שבחזית הכנסייה.


הכניסה לכנסייה חופשית.


כיצד מגיעים

הכנסייה ממוקמת ממול לכניסה לעיר העתיקה של קן.

העיר העתיקה - Le Chateau de Caen

במרכז העיר קן עומדת העיר העתיקה (Le Chateau de Caen) שנבתנה על חורבות טירה אותה בנה מלך אנגליה ויליאם הכובש (שהיה ידוע גם בשם ויליאם הממזר) על סלע מעל מפגש הנהרות ב-1060. הטירה נבנתה במהלך המאה ה-13, הורחבה במאות ה-14 וה-15, והיא כוללת כיום חומות גבוהות ושער מבוצר. במרכז הטירה נמצא מגדל העוז של הטירה שנהרס עד היסוד.

בתוך תחומי הטירה נמצא כיום המוזיאון לאומנות של קן (Musee des Beaux-Arts) ומוזיאון נורמנדי (Musee de Normandie).


הכניסה לעיר העתיקה חופשית אך הכניסה למוזיאונים הינה בתשלום.

(עדכון אחרון: אוקטובר 2008)

אהבת את הדף על קן (נורמנדי)?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.