טרקר - טיולים בארץ ובעולם

קרטרה אוסטרל - מדריך טרקר

(La Carretera Austral)

קרטרה אוסטרל (דרך CH-7) היא דרך שחלקה סלול וחלקה דרך עפר, העוברת דרך פטגוניה מן העיר פוארטו-מונט (Puerto Montt) במרכז צ'ילה, לאורך 1,240 ק"מ, ועד אל שדות הקרח העצומים של דרום צ'ילה. שם היא נפסקת בכפר או'היגינס (Villa O'Higgins). בניית הדרך החלה בשנות ה-70 של המאה ה-20, והיא ממשיכה גם כיום.

הדרך עוברת בין הישובים הקטנים והנופים המדהימים של פטגוניה, אזור בו צפיפות האוכלוסין נמוכה ביותר. הנופים משתנים בין הרי געש, קרחונים, פסגות מושלגות ויערות.

החלק אותו עושים רוב התיירים הוא הקטע המרכזי, בין העיר צ'אייטן (Chaiten) ועד למעבר הגבול עם ארגנטינה בכפר צ'ילה צ'יקו (Chile Chico).

ההגעה אל קרטרה אוסטרל

רוב הישראלים עוברים את הדרך מצפון לדרום. אל הדרך מגיעים בדרך כלל באחת משלוש דרכים:

  1. מבקרים באי צ'ילווה (Chiloe), ואז מהעיר קאסטרו לוקחים מעבורת לעיר צ'אייטן (Chaiten), שם מתחברים לדרך.
  2. מארגנטינה, דרך העיר פוטלפו (Futalefu), משם יוצאת דרך המתחברת לקרטרה בעיירה וייה סנטה לוסיה (Villa Sta. Lucia).
  3. התחלה ישירות מהעיר פוארטו מונט בנסיעה (תוך מעבר בשלוש מעבורות).

נסיעה לאורך הדרך הדרומית

האפשרויות לטייל לאורך הדרך הן לתפוס טרמפים (וכבר ראיתי אנשים נתקעים ימים שלמים בצורה הזו...), לשכור רכב (בדרך כלל בארגנטינה או בפוקון), או באמצעות אוטובוסים מקומיים.

מאחר והדרך יפיפייה, וסביר כי תרצו לעצור במקומות שונים לאורך הדרך, אז הדרך המומלצת היא באמצעות רכב שכור, אך יש לזכור כי הדרך צרה, וכי חלקה הגדול הוא דרך עפר, שבמזג אוויר גשום יכול להפוך לקשה לנהיגה. לכן, הנגיגה בדרך זו דורשת תשומת לב רבה וזהירות. אמנם לא צריך רכב 4x4, אך לרכב שלכם לא יהיו חיים קלים.

האוטובוסים על הדרך מעטים ביותר, ולכן אוטוסוים הם אפשרות מעט בעייתית, אך אפשרית. אין אוטובוס אחד שעושה את כל הדרך מצפון הדרך אל דרומה, ולכן הדרך הטובה ביותר היא לעשות את הדרך במקטעים, כך שתופסים אוטובוס לעיירה, שוהים בה זמן מסויים ואז תופסים את האוטובוס אל העיירה הבאה.


הקרחון התלוי (2002)Ventisquero Colgante הדרך הדרומית (2002) Camino Austral מערות השיש (2002) Capilla de Marmol מערות השיש (2002) Capilla de Marmol אגם גנרל קררה (2002) Lago General Carrera הקרחון התלוי (2002)Ventisquero Colgante מפל (2002) נוף אופייני (2002) מערות השיש (2002) Capilla de Marmol אגם גנרל קררה (2002) Lago General Carrera

קטע הדרך הצפוני

קטע זה מתחיל בעיר פורטו מונט (Puerto Mont) ומסתיים בעיר צ'אייטן (Chaiten). אורכו של הקטע הוא 240 ק"מ. קטע זה כרוך במעבר על מספר מעבורות, ולכן רוב המטיילים מדלגים עליו.

קטע הדרך המרכז

קטע זה מתחיל בעיר צ'אייטן (Chaiten) ומסתיים בעיר קוייאיקה (Coyhaique). אורכו של הקטע הוא 420 ק"מ. קטע זה הוא הפופולרי ביותר בין המטיילים. הקטע עובר בתחומי הפארק הלאומי קויילט (Queulat), בו ניתן לראות את הקרחון התלוי (Ventisquero Colgante), הנמצא קרוב לעיירה פויוופי (Puyuhuapi). מי שמגיע ללא רכב, יעצור בעיירה פויוופי, ומשם יגיע לפארק בטרמפים, בהליכה, או אם נתמזל מזלו, באוטובוס.

קטע הדרך הדרומי

קטע זה מתחיל בעיר קוייאיקה (Coyhaique) ומסתיים בכפר או'היגינס (O'Higgins). אורכו של הקטע הוא 440 ק"מ. קטע זה מסתיים במבוי סתום, ולכן מטיילים רבים אינם ממשיכים עד לקצה הדרך, אלא חותכים אל מעבר הגבול לארגנטינה בכפר צ'ילה צ'יקו (Chile Chico) לאורך אגם גנרל קררה. הקטע עובר דרך הכפר פוארטו ריו טרנקילו (Puerto Rio Tranquillo), שם ניתן לקחת שייט בסירה כדי לראות את מערות השיש המרשימות שליד הכפר. עוד ניתן לארגן בכפר רכב שיקח אתכם לסיור אל תוך ההרים, האגמים והקרחונים בסביבה.


  • אם בחרתם לקחת רכב שכור, ודאו כי הגלגל הרזרבי שלכם תקין, כי יש לכם כלים להחלפת גלגל וכי אתם יודעים כיצד לעשות זאת. קחו איתכם גם מיכלי קצף למילוי של אוויר בגלגל.
  • אם אתם נוסעים באוטובוס, כבר כאשר אתם מגיעים לעיירה, בידקו מתי יש אוטובוס לעיירה הבאה, וקנו כרטיסים במידת האפשר. במקרים רבים ייתכן כי האוטובוס הבא הוא עוד מספר ימים או אפילו שבוע.

(עדכון אחרון: ספטמבר 2016)

אהבת את הדף על קרטרה אוסטרל?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.