טרקר - טיולים בארץ ובעולם

קרנבל גוולגוויצ'ו - הקרנבל של המדינה - מדריך טרקר

(El Carnaval del Pais - Gualeguichu)

העיר גוולגוויצ'ו (Gualeguichu) היא המקום בו מתקיים הקרנבל החשוב של ארגנטינה - "הקרנבל של המדינה" (El Carnaval del Pais). בעיר נבנה מרכז קרנבלים (קורסודרומו - corsodromo) המכיל כ-38,000 מקומות ישיבה, בו צועדות הלהקות לאורך כ-500 מטרים.

במהלך הקרנבל מתחרות בינהן ארבע להקות סמבה (קומפרסה - comparsa) על התואר "מלכי הקרנבל". בכל קומפרסה משתתפים כ-700 איש. כל להקה מלווה בכחמש במות ענק, להקת תופים (Batucada) ולהקת שירה. כל להקה בוחרת נושא סביבו נבנות הבמות, מעוצבות התלבושות ונכתבים השירים.

ההגעה אל קרנבל גוולגוויצ'ו

העיר גוולגוויצ'ו נמצאת בצפון מזרח ארגנטינה, באזור הקרוי בין הנהרות (Entre Rios). למעשה העיר נמצאת באמצע הדרך בין בואנוס איירס לבין מפלי איגוואסו. כדי להגיע לעיר, ניתן לקחת אוטובוס ישיר מתחנת רטירו (Retiro) בבואנוס איירס.

אוטובוסים יוצאים כל שעה וחצי, ויש מספר חברות אוטובוס (Flecha Bus, Nuevo Expreso, ו-Ciudad de Gualeguay). משך הנסיעה הוא כשלוש שעות. בתקופת הקרנבל כדאי לקנות כרטיסים לפני הנסיעה.

מלונות בקרנבל גוולגוויצ'ו

ככל שתבצעו הזמנת מלון בקרנבל גוולגוויצ'ו מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בקרנבל גוולגוויצ'ו באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

קרנבל גוולגוויצ'ו

חגיגות הקרנבל מתקיימות בשבועיים לפני תחילת צום הלנט (Lent). בתקופת צום זה, אסור לנוצרים לאכול בשר, ולכן לפני תחילת הצום היה צורך לאכול את כל הבשר שנשאר. מכאן מקור המילה קרבנל, שהוא במילים הלטיניות Carne Levale, שמשמעותם "היפרדות מהבשר" (the putting away of meat). חגיגות הקרנבל מסתיימות ביום מרדי גרא (Mardi Gras), היום לפני תחילת הצום.

חגיגות הקרנבל בדרום אמריקה קיבלו גוון ייחודי, ושילבו לתוכן אלמנטים מחגיגות מקומיות אחרות שנחגגו עוד לפני-כן.

הקרנבל נערך כל שנה, בימי שבת של החודשים ינואר ופברואר (לעיתים גם ביום ראשון אחד או ביום שבת של סוף השבוע הראשון של מרץ). כדאי להגיע לצפות בקרנבל לקראת סופו, מאחר ואז נבחרים מלכי הקרנבל, ומתקיים מצעד הלהקות המנצחות.

קרנבל 2017 מתקיים בתאריכים הבאים:

ינואר: 14, 21, 28
פברואר: 4, 11, 18, 25, 26

ככל שהקרנבל מתקרב לסיומו ולבחירת להקות הריקוד המנצחות, כך הוא הופך לסוער ומרגש יותר.


גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu גוולגוויצ'ו (2003) Gualeguichu

  • שווה מאד להשקיע במקום מסומן קרוב למסלול הלהקות!

עלות הכניסה לאיצטדיון הקרנבל היא 190 פסו בחודש ינואר ו-210 עד 240 פסו בחודש פברואר. עלות מקומות הישיבה המסומנים בטריבונות היא בין 15 ל-40 פסו (בהתאם למידת הקירבה לשדרת המצעד). ישיבה במקומות בלתי מסומנים היא ללא תשלום נוסף. קיימים גם מושבי VIP במרכז המסלול של הלהקות בעלויות גבוהות יותר.


מידע נוסף ניתן למצוא באתר קרנבל גוולגוויצ'ו

(עדכון אחרון: אוגוסט 2016)

אהבת את הדף על קרנבל גוולגוויצ'ו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.