טרקר - טיולים בארץ ובעולם

רואן - מדריך טרקר

תמונות מרואן

רואן - נורמנדי - צרפת רואן - נורמנדי - צרפת רואן - נורמנדי - צרפת רואן - צרפת Rouen - צרפת

(Rouen)

העיר רואן (Rouen) נבנתה בתקופתו של אוגוסטוס קיסר על גדות נמל הסיין, והיא הבירה ההיסטורית של חבל נורמנדי. רואן היא הנמל המסחרי החמישי בגודלו בצרפת הנמצא על הנהר. בשנת 1431 הועלתה בכיכר העיר על המוקד, הגיבורה הצרפתיה ז'אן ד'ארק שהואשמה על ידי האנגלים בכישוף ובכפירה.

מלונות ברואן

ככל שתבצעו הזמנת מלון ברואן מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות ברואן באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

קתדרלת נוטר דאם של רואן - Cathédrale Notre-Dame de Rouen

קתדרלת נוטר דאם של רואן היא קתדרלה גותית בה יושב הארכיבישוף של רואן. בשנים 1876-1880 היא הייתה הבניין הגבוה ביותר בעולם, כאשר צריח המצלב שלה מתנשא לגובה של 151 מטר (הגבוה יותר בצרפת).

המבנה הקיים במקום כיום הוא המבנה השלישי באתר (השניים הקודמים נהרסו). העבודה הראשונה על הקתדרלה התחילה ב-1145, אך המגדל המרכזי וצריח המצלב הושלמו רק ב-1876.

קתדרלת רואן מכילה את קברו של ריצ'רד לב הארי מלך אנגליה ובו נמצא לבו של המלך. חלקים אחרים מגופתו קבורים במקומות שונים בצרפת. פסלו של ריצ'רד נמצא מעל הקבר ושמו חרוט בלטינית בצד.

ציירים רבים ציירו את קתדרלת נוטרדאם של רואן, בינהם ידועים ציוריו של קלוד מונה.


קתדרלת נוטר דאם של רואן - Cathédrale Notre-Dame de Rouen קתדרלת נוטר דאם של רואן - Cathédrale Notre-Dame de Rouen קתדרלת נוטר דאם של רואן קתדרלת נוטרדאם של רואן קתדרלת נוטרדאם - רואן ויטראז' - קתדרלת נוטרדאם - רואן Cathédrale Notre-Dame de Rouen

הכניסה הינה ללא תשלום


יום ב': 14:00-18:00
יום ג' - שבת: 07:45-19:00
יום א': 08:00-18:00
בחורף הכנסיה נסגרת בין השעות 12:00 ל-14:00, ונסגרת בערב בשעה 18:00.

השעון הגדול - The Great Clock - Le Gros Horloge

השעון הגדול של רואן הינו שעון אסטרונומי שנבנה בין השנים 1527 ל-1529, הבנוי אל תוך גשר העובר מעל רחוב השעון הגדול (Gros Horloge street) המוביל אל קתדרלת נוטרדאם. בשעון מחוג אחד בלבד המציג את השעה.

מתחת לספרה IV בשעון מופיע האל המיוחס ליום בשבוע כשהוא רכוב על כרכרה. מעל השעון ניתן לראות כדור המייצג את מצב הירח. הכבשים הרבות המופיעות על השעון מייצגות את חשיבות המסחר בצמר עבור רואן.

שומר השעון (gouverneur de l'Horloge) שהיה אחראי לתפעול השותף שלו נהג לגור בדירה קטנה ליד השעון.


השעון הגדול - The Great Clock - Le Gros Horloge - רואן השעון הגדול - רואן

כנסיית ז'אן ד'ארק - Jeanne d'Arc Church

כנסיית ז'אן ד'ארק בעיר רואן ניצבת במקום בו הועלתה הגיבורה אל המוקד.

זא'ן ד'ארק הייתה מצביאה צרפתייה אשר מילאה תפקיד מפתח בתהליך שחרור צרפת מהכיבוש האנגלי בזמן מלחמת מאה השנים במאה ה-15. כחלק ממילוי תפקידה זה היא לבשה שריון ובגדי גבר ופיקדה על כוחות בצבא מלך צרפת, אשר השתתפו באופן פעיל במלחמה נגד האנגלים. בין הישגיה הצבאיים היה שחרור אורליאן מהמצור האנגלי. היא נשבתה בקרב לשחרור העיר קומפיין ונשפטה בידי האינקוויזיציה בעוון כישוף, קשרים עם השטן ופשעים נוספים. היא נמצאה אשמה במשפט והועלתה על המוקד בעיר רואן. התנופה שנוצרה בעקבות ניצחונותיה סחפה את צרפת לניצחון במלחמה כולה. ז'אן ד'ארק נחשבת לגיבורה לאומית של צרפת ומיתוס מכונן בתרבות הצרפתית. כמו כן היא הוכרה כקדושה של הכנסייה הקתולית.

הכנסיה הוקמה בשנת 1979 במקום בו עמדה הכנסיה קודמת מן המאה ה-16 שהושמדה מפגיעת פצצה במלחמת העולם השניה. אמנם הכנסיה חדשה יחסית, אך הויטראז'ים היפים המצויים בה נלקחו מן הכנסיה שהייתה במקום עד שהופצצה.


כנסיית ז'אן ד'ארק - Jeanne d'Arc Church - רואן כנסיית ז'אן ד'ארק - Jeanne d'Arc Church - רואן כנסיית ז'אן ד'ארק - Jeanne d'Arc Church - רואן

(עדכון אחרון: אוקטובר 2010)

אהבת את הדף על רואן?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.