טרקר - טיולים בארץ ובעולם

רמת הגולן - מדריך טרקר

רמת הגולן היא רמה שטוחה הממוקמת באזור הגבול בין ישראל, סוריה ולבנון. כיום נמצא חלק מן הרמה בשליטה ישראלית לאחר שנכבש מידי הסורים במהלך מלחמת ששת הימים.

רמת הגולן משתרעת בין אזור הכינרת והירדן במערב, נהר הירמוך בדרום והר החרמון בצפון. הגבול המזרחי של רמת הגולן אינו מוגדר בצורה ברורה. הגולן מתחלק לשלושה חלקים עיקריים: הצפוני (בין החרמון לנחל ג'ילבון), המרכזי (בין נחל ג'ילבון לנחל דליות), והדרומי (בין נחל דליות לנהר הירמוך).

אזור רמת הגולן מתאפיין בנחלים רבים הזורמים אל הכינרת.

בריכת המשושים

בריכת המשושים

אחד מפלאי הטבע היפים בהם ניתן לפגוש ברמת הגולן הוא בריכת המשושים הנמצאת בתוך אפיקו של נחל משושים הארוך. הבריכה מוקפת תצורות בזלת מרשימות שנתנו לבריכה את שמה.

מבצר נמרוד

מבצר נמרוד

על מורדות החרמון, מעל נחל הבניאס, מתנשא מבצר נמרוד (או בשמותיו הערביים קלעת נמרוד או קלעת סוביבה). זהו מבצר יפיפה, שמור היטב, שהביקור בו נותן למטייל תחושה כי עוד מעט יפרצו מן המגדלים אבירים ויצאו להגן על המבצר.

הר בנטל

הר בנטל

הר בנטל הוא למעשה הר געש לא פעיל המהווה חלק משרשרת של הרי געש הפרושים לכל אורך הגבול שבין ישראל לסוריה. הר בנטל מהווה נקודת תצפית יפיפייה על רמת הגולן, והוא מקום טוב ללמוד על גאולוגיה ומורשת קרב.

נחל ג'ילבון

נחל ג'ילבון

נחל ג'ילבון (הידוע גם בשמות נחל גילבון או נחל דבורה) הוא נחל הזורם במרכז רמת הגולן בתוך מצוקי בזלת שחורה. שמו העברי של הנחל ניתן לו עוד לפני מלחמת ששת הימים, בימים בהם ישראל שלטה רק על חלקו התחתון של הנחל. נחל ג'ילבון הוא נחל איתן ברובו, והוא מתנקז אל עמק החולה.

פארק קצרין העתיקה

פארק קצרין העתיקה

פארק קצרין העתיקה מציע מפגש קרוב עם ימי המשנה והתלמוד בתוך שרידי ישוב מתקופת המשנה והתלמוד שהתגלה בחפירות ארכאולוגיות במקום. בחפירות שוחזרו מבני מגורים, מחסנים, בית בד, מחלבה ובית הכנסת. פארק קצרין מציע ביקור חוויתי תוך שימוש באמצעים מודרניים וחוויתיים להמחשת הווי התקופה.

אתר החרמון

אתר החרמון

אתר החרמון הינו אתר נופש המשתרע על שטח של כ-2,432 דונם בגובה 1,600 עד 2040 מטרים מעל פני הים. במהלך החורף מכוסים מדרונות אתר החרמון בשלג, ורבים מגיעים לאתר בכדי לגלוש בסקי ובסנובורד. משפחות רבות מגיעות אל אתר החרמון בכדי להנות ולשחק בשלג באמצעות מזחלות שלג המושכרות באתר.

אהבת את הדף על רמת הגולן?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.