טרקר - טיולים בארץ ובעולם

4000 האיים - סי פאן דון - מדריך טרקר

תמונות מ4000 האיים

חטיף - שיפוד חיפושיות שפירית (2004) האי דון דט (2004) Don Det האי דון דט (2004) Don Det שפירית (2004) תאו (2004) Water Buffalo מפלי קהון פפנג (2004) Khon Phapheng

(Si Phan Don)

השם 4000 האיים מתייחס לקטע של כ-50 ק"מ מתוך נהר המקונג שבתקופת הגשמים הופך רחב מאד (עד רוחב 14 ק"מ), שהוא החלק הרחב ביותר של נהר המקונג לאורך זרימתו. בעת העונה היבשה הנהר יורד, וחושף אלפי איים גדולים וקטנים. האיים הגדולים מיושבים בקביעות.

מפלי קהון פפנג - Khon Phapheng

מפלים אלו הם הגדולים ביותר באזור זה של המקונג. המפלים אמנם אינם גבוהים מאד, אך הם בהחלט מלאי כוח.


כיצד מגיעים

ניתן לעצור במפלים בדרך אל או מהגבול הקמבודי.

האי דון דט - Don Det

בחרתי להזכיר את האי דון דט מאחר והוא הפך לאי הפופולרי ביותר בין התרמילאים.

תכננו כמה ימים באי, מאחר וסדר היום, הכולל התעוררות, ירידה לרחצה בנהר, התנדנדות על הערסל ואכילה, יכול להיות מאד ממכר. אני ביליתי על האי חמישה ימים בלי להרגיש.


טיפ קטן: רוב החדרים דומים מאד, אז אל תישארו דווקא במלונות הקרובים למקום בו תוריד אתכם הסירה. ישנם מלונות רבים אחרים. השאירו את התיקים באחד מבתי הקפה, ומיצאו לכם מלון שיתאים לכם.

הלינה באי זולה ביותר (סביבות דולר ללילה), וכל חדר כולל מרפסת המשקיפה על הנהר, ערסל מיטה ורשת יתושים. אין בחדרים חשמל או מים זורמים. באי יש מספר רב של מסעדות זולות וטעימות.


כיצד מגיעים

ההגעה אל האי היא באמצעות סירה היוצאת מן הכפר באן נקסאנג (Ban Nakasang). אל הכפר הגעתי באופנוע ממעבר הגבול עם קמבודיה. ישנם אוטובוסים היוצאים מן הכפר ליעדים שונים בצפון (ניתן להזמין כרטיס נסיעה משולב עם סירה בבתי הקפה על האי).

אהבת את הדף על 4000 האיים?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.